10 produktów, które można jeść na Whole30 diety

10 produktów, które można jeść na Whole30 dietyPrawdopodobnie słyszeliście o ультрамодной programu Whole30, diecie, która zabrania cukier, alkohol, zboża, produkty mleczne, rośliny strączkowe i wiele innych. I jeśli ty coś wiesz o tym, to to, że jest to cholernie brutalnie. (I to jest polityka bez oszukiwania, leżąca u podstaw tych trudnych wytycznych: zginanie zasad zwraca was w pierwszy dzień.)

Of course, potencjalne korzyści z diety Whole30 trzymają ludzi w linii. Podczas gdy rzeczywiste http://blogowypamietnik.pl/ dane na diecie są niewystarczające, anecdotally mówić, ocaleni Whole30 często donoszą lepszą trawienie, wyższy poziom energii, i utrata masy ciała w wyniku próbować dietę, chociaż wyniki te nie można stosować do każdego.

Unprocessed meats.

„Według twórców Whole30, dla niektórych osób w określonych rodzajów żywności może być nasilenie problemów w organizmie,” Andrea Герген, M. H. S., P. D. N., Ł. D. N., właściciel wychować zdrowych w Waszyngtonie, mówi MensHealth.com. „Pomysł polega na tym, że eliminując typowe źródła tych reakcji może spowodować ciało, aby uzdrowić i łagodzenia negatywnych objawów.”

Jeśli myślisz o tym, aby rozpocząć rundę Whole30 (lub czujesz się zamkniętym w środku jednego), zachować tę listę pod ręką, aby przypomnieć o swoich wersjach. Oto, co można jeść na Whole30 diety.

Mięso jest podstawą diety Whole30. To dobra wiadomość, tak jak zatankuje na białko jest kluczem do utrzymania w strachu, głodu i uchylanie się pragnienie nie-Whole30 zatwierdzonych produktów. Najlepiej, mięso, które można kupić, musi być organiczne i ziołowym, ale ostatecznie, w dużej mierze nie taktujący (re: boczek, szynka, salami itp. mięso na stole: wołowina, kurczak, indyk, wieprzowina, baranina, kaczka, co chcesz.

SeafoodSeafood

Owoce morza-świetny sposób, aby uzyskać białko, Jeśli chcesz odpocząć od mięsa — i na diecie Whole30 wszystko jest dozwolone (w tym skorupiaków).

jednak rodzaje owoców morza ome mają więcej zalet, niż inne. „Polecam obejmować, co najmniej, dwa 3,5-uncji porcji w tygodniu gotowane tłuste ryby, jak łosoś, sardynki i śledzie w diecie” – mówi Amy Горин, M. S., P. D. N., właściciel Amy Горин zasilania w Nowym Jorku dziedzinie. „Te typy owoców morza oferują odnosić pomagać omega-3 EPA i DHA, które mogą pomóc wszystkim, od mózgu do zdrowia serca i więcej.”

Ponadto, Whole30 podręczniki zalecają ich połowu i zrównoważonego rybołówstwa morza (choć również uprawianych w gospodarstwach ryb nie należy mieszać).

To może być po prostu niemożliwe, aby przejść przez runda Whole30, nie opierając się mocno na jajka. „Oni похваляются wysokiej jakości białko, pomaga czuć zupełności do długiego,” mówi Gorin. „Jajka oferują również cholina, który może pomóc poznawczy zdrowia opóźnionego w życiu.”(Tylko upewnij się, że jesz żółtko, a także dla tego korzyści, a nie tylko białe.)

Jeśli spróbujesz dietę Whole30, bądźcie pewni, że prawie każde warzywo jest na stole, więc można z pełną swobodą spojrzeć na dział produktów twojego sklepu spożywczego.

Eggs.

„Warzywa oferują błonnik, który nie tylko sycące, ale i przyczynia się do wzrostu poziomu cholesterolu” – mówi Горин. Są one również ogólny niskie kalorii niż najwięcej grupy jedzenia. (Zielona fasola, groszek i groszek są zawarte w tej kategorii, choć technicznie rośliny strączkowe, większość z których nie wpuszczają na Whole30 dieta.)

Podczas gdy twórcy Whole30 nie mówią, że można jeść tyle owoców, ile chcesz, niektóre owoce, zdecydowanie zalecane. „Oprócz witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i błonnika, owoce również bardzo nawilżają, że ważne jest, aby w letnie miesiące” – mówi Горин. (Plus, to może pomóc Podłodze-zaspokoić słodkie.)

Vegetables

Podczas gdy te technicznie podpadają pod kategorię „warzywa”, ziemniaków jest jednym z bardziej niesamowite zanieczyszczeń na Whole30. I to nie tylko słodkie ziemniaki, który uzyska zgodę-białe ziemniaki również zezwala na Whole30 (jeśli nie są one w formie frytki). „Biały ziemniaków jest „zły”, ponieważ może on zawierać dużo skrobi, ale on jest zdrowym jedzeniem i zawiera również duże wartości odżywcze” – mówi Diane Rogers, R. D., L. D. N., założycielka firmy Sustainable Dish. Pomyśl błonnik, potas i witamina C. (słodkie ziemniaki również może pochwalić się wysokim poziomem witaminy A.)

Fruit

Awokado, oliwki, orzechy nerkowca i kokosy z wysokiej zawartości tłuszczu i utrzymać cię pełniejsze dłużej, mówi Горин. Oczywiście, w przypadku takich produktów, jak awokado, które zawierają dużo kalorii, kluczem jest umiar. Z drugiej strony, oliwki doskonale nadają się na przekąskę, ponieważ są one stosunkowo низкокалорийны. Dieta Whole30 pozwala także orzechy i nasiona czasami (oprócz orzeszków ziemnych, które technicznie rośliny strączkowe).

Dobre wieści dla miłośników oliwy z oliwek: dieta Whole30 uważa oliwa z oliwek, masło klarowane, masło klarowane i olej kokosowy całkowicie w porządku. Autorzy diety refer to te jak „gotować sadło,” chociaż można użyć ich zakrywać z drugiej jedzenia również.

PotatoesPotatoes

(Można, na przykład, polać sałatkę niewielką ilością EVOO dla dodatkowego napełniania tłuszczu.)

Na szczęście, kawa dozwolone na Whole30 (bez śmietany i cukru, oczywiście). „Możesz dodać szczyptę cynamonu do kawy, aby trochę osłodzić go, – oferuje Горин. Ponadto, kawa ma obiecujące korzyści dla zdrowia: ponieważ zawiera antyoksydanty i polifenole, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, kamienie w nerkach i niektórych rodzajów raka.

To twoja szansa, aby uzyskać podstępny na Whole30-w związku z tym, że najwięcej zioła, przyprawy i przyprawy pozwolą, mogą pomóc zapobiec jedzenia od uczucia burza i powtarzające się. „To jest tak dobre dla dodania kalorycznego smaku do jedzenia”-mówi Горин. „Niektóre z moich ulubionych-gałka muszkatołowa i cynamon więcej słodkich przepisów (dodać kształt do grillowanych owoców); i czosnek, płatki papryki i rozmarynu dla słone potrawy.”