Beta hcg - jeden z najważniejszych czynników w ciąży

Beta-HCG-to nazwa ludzkiej gonadotropiny гонадотрофина człowieka, znanego również jako hormon ciąży, ponieważ organizm zaczyna wydzielać go w momencie implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy. Stąd jego obecność w krwi i moczu pozwala na potwierdzenie istnienia ciąży bardzo wcześnie: już od 13 dni, licząc od momentu, kiedy jajnik Przebicie odbywa się do pobrania komórek jajowych.Ten test jest dodatni, gdy wartości beta-hcg przekraczają 5 Mui / ml. Jeśli liczba ta jest mniejsza niż 4, określa się brak ciąży. Stężenie tego hormonu będzie znacznie wyższy w przypadku ciąży mnogiej. Ciąża potwierdzona USG.

Co wykrywa badanie?

Jednak czynnik zazwyczaj analityka powtarza się przez dwa-trzy dni, ponieważ stężenie tego hormonu we krwi podwaja się w ciągu zaledwie 48 godzin. Faktycznie, w procedurach wspomaganego rozrodu może wystąpić fałszywie pozytywny wynik w wyniku któregokolwiek z leków stosowanych w leczeniu stymulacji jajników, którym poddawane są kobiety, aby wywołać owulację, ponieważ zawierają hormon ten, co sprawia, że beta hcg jest jednym z najważniejszych czynników w ciąży wykryte w krwi i jego obecność utrzymuje się przez kilka dni.Jeśli powtarzanie analitycy określa, że w ciągu 48 godzin te same wartości utrzymują się lub są one mniejsze, to ciąża nie nastąpiła.

Jest również możliwe, że wynik testu beta hcg pozytywny i że kobieta ma objawy ciąży (nudności ,senność, wzdęcia, itp.), Ale w końcu nie jest w ciąży. To się dzieje w przypadku tak zwanej ciąży, która występuje, gdy zarodek ma problemy z prawidłowym jego implantacją w macicy, a następnie jest usuwany podczas pierwszej miesiączki, w tak zwanym biochemicznej aborcji.Zwykle dzieje się tak z powodu obecności genetycznych lub nieprawidłowości chromosomalnych płodu zwykłej przyczyną tego rodzaju aborcji jest obecność genetycznych lub nieprawidłowości chromosomalnych czynników, które zdarzają się w momencie zapłodnienia lub z powodu niskiej jakości nasienia lub komórki jajowej.

Jak wygląda badanie beta hcg w ciąży?

Hormon ten ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju ciąży, ponieważ jedna z jego funkcji polega na tym, aby zapobiec próchnicy ciałko, aby on nadal produkować progesteron, hormon niezbędny do utrzymania ciąży. Wśród funkcji HCG okazało się też, że jest ona zaangażowana w implantacji i tolerancji immunologicznej. Wszystko to sprawia, że HCG znany jako hormon ciąży.HCG jest гликопротеический hormon, który składa się z dwóch podjednostek: alfa i beta. Kiedy mówimy o analizie beta-hcg, mamy na myśli wykrywanie beta-podjednostki HCG, wyjątkowej części tego hormonu. W ten sposób można uniknąć fałszywych alarmów, które zdarzali się w przypadku wykrycia innych podobnych hormonów.