Dlaczego możesz mieć ból penisa

Dlaczego możesz mieć ból penisaBól penisa obejmuje wszelki ból lub dyskomfort, wewnętrzny lub zewnętrzny, penisa.  Jeśli odczuwasz ból w penisie, czy to podczas stosunku lub w innym czasie, należy zaplanować wycieczkę do lekarza lub urologa, jeśli objawy utrzymują się lub są poważne.

Choroba Peyroniego

Głównym wśród przyczyn bólu prącia jest choroba Peyroniego, nieprawidłowe skrzywienie prącia, zwykle spowodowane przez blizny w osłonce białkowej-прочностном warstwie penisa — mówi urolog Ryan Berglund, doktor nauk medycznych.

Według dr, Peyroniego może ingerować w akt seksualny, zadając mu ból lub prowadzi do zaburzeń erekcji.  Niektórzy ludzie słyszą wkrótce pop lub przystawki do penisa do erekcji, mówi.

U około jednego z 20 mężczyzn w pewnym momencie życia rozwija się Peyroniego. Dokładna przyczyna choroby Peyroniego nie jest znana.

Choroba staje się na tyle poważne, aby zakłócać seksualnego aktu tylko u 1% -2% mężczyzn. Lekarze zazwyczaj interweniować tylko w takich przypadkach.

Operacja jest możliwe leczenie w niektórych przypadkach, mówi dr Berglund. Lekarze też czasem korzystają proteza penisa dla leczenia tego stanu. Nacięcie blaszki z penisa-jeszcze jeden rodzaj leczenia, mówi.

Podczas gdy Peyroniego staje się nieco bardziej prawdopodobne wraz z wiekiem, mężczyźni na każdym etapie życia mogą rozwijać to stan, mówi dr Berglund.

„Widziałem wiele młodych ludzi, u których to jest” – mówi tutaj na cnsfoundation.org

Złamania prącia

Złamania prąciaNieco rzadziej źródłem bólu w penisie są złamania prącia. Złamanie penisa może się zdarzyć, gdy masz uraz penisa we wzwodzie. Uraz może spowodować rozdarcie podszewki jednego z dwóch cylindrów penisa, odpowiedzialnej za erekcję.

Ludzie które doświadczają ten raport słysząc klaskanie dźwięk, po tym, odczuwając silny ból, nabrzmiałość i ciemny szkodzić penisa, dr Berglund mówią.

Złamania prącia jest ratownictwo medyczne. Problem w tym, że mogą one prowadzić do trwałego zaburzenia erekcji, jeśli nie jest leczone natychmiast.

„Musisz Zalogować się i szybko uszyć je” – mówi. – Ale złamania dość rzadkie.”

Inne pytania mogą powodować ból penisa

Choroby skóry, takie jak stwardnienie pozbawiając czasami powodują ból w penisie. Jest to stan, wygląda jak małe białe guzki, które są błyszczące i gładkie. Później plamy rosną w większe plamy. Skóra w miejscach staje się cienka i pomarszczona. Następnie skóra łatwo pęka, i często spotykają się jaskrawo-czerwone lub fioletowe siniaki. Czasami na skórze pojawiają się blizny. Jeśli choroba przebiega w lekkiej formie, objawów może nie być.

Inne pytania mogą powodować ból penisarozsiane-jest to „reakcja zapalna blizny, która może prowadzić do trudności w oddawaniu moczu i anatomiczne problemy z penisem” – mówi dr Berglund. Prawdopodobieństwo rozwoju rozsianego wraz z wiekiem znacznie wyżej.

U nieobrzezanych mężczyzn czasami rozwija się bolesny stan, zwany фимозом. Oznacza to, że napletek nie może być całkowicie usunięty. Jest to stan, czasami wymaga korekcyjna operacja, mówi. U starszych mężczyzn znacznie częściej rozwija się stulejki.

Необрезанные mężczyźni są bardziej narażone na rozwój stałych uszkodzeń na penisie. Jest to stan, rzadko spotyka się w Stanach Zjednoczonych, ale bardziej powszechne na całym świecie. Lepsza higiena zwykle wyjaśnia ten problem. Jednak lekarz powinien ocenić stan, aby wykluczyć raka prącia, mówi dr Berglund.