Lub reggae: czy obecnie daje Jamajka lub świata

Lub reggae: czy obecnie daje Jamajka lub świataMiędzynarodowy Dzień Reggae, który odbędzie się 1 lipca każdego roku, obchody światowego prezent, że Jamajka osiągnęła świecie muzyki reggae. W tym przypadku łączy w sobie moc muzyki, mediów i technologii w zaproszenie na światowy poziom, aby uczcić twórczość Jamajka i wyświetlać różne aspekty stylu życia reggae na świecie.

Andrea Davis, jamajki, który miał kluczowe znaczenie dla tworzenia pierwszego w Międzynarodowy Dzień Reggae i organizator wydarzenia, licząc od pierwszego wydania, w 1994-m, podziel się z nami swoimi opiniami na temat znaczenia muzyki reggae i stojących przed nią zadań, w obecnie, sektor kreatywny Jamajka.Dlaczego zdecydowałeś się stworzyć 

Międzynarodowy Dzień Reggae?

Międzynarodowy Dzień Reggae?Dzień Reggae jego mowy, że Winnie Mandela wygłosił podczas pobytu w Kingston, w 1992 roku, w którym ocenił, że możliwości, które miał reggae muzyka daje oddech, inspirować i łączyć” do ludu południowej Afryki w walce przeciwko apartheidowi. Kiedy świętowali po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Reggae, 1 lipca 1994 roku, pomysł był zmobilizować stacji Jamajki, aby pokazać, jakie były korzenie i gałęzie muzyki z jamajki; podnosić standardy jakości w muzyce i w środkach masowego przekazu; utworzyć Sław Muzyki Jamajki; pokaż najlepsze Jamajka; i pomóc ludziom, jamajski pokonać w ich własnej walki o równość społeczną.

Wraz z pojawieniem się Internetu w 1996 roku, rebautizamos zdarzenie, jak Międzynarodowy Dzień ReggaeTM i stawiamy przed sobą cele, bardziej ambitne: „połączyć, zainspirować i dać wytchnienie” dla światowej społeczności, reggae, wykorzystując moc muzyki, mediów i technologii; wskazać miasta Kingston, jako miejsce narodzin muzyki z jamajki; podkreślają wpływ Jamajka, reggae i religii rastafari w pop-kulturze w świecie; i promowania wsparcia muzycznego i edukacji artystycznej na Jamajce.

Jakie są początki muzyki reggae?

Jamajka jest znana na całym świecie za różnorodność i oryginalność rytm muzyki ludowej i popularnej, w szczególności w wydanej nia, ska, rock steady, reggae (oczywiście), dub i дэнсхолл (patrz tabela). Niewielu krajów, mają tak silny wpływ na światowej scenie muzycznej w ostatnich 65 lat. Na Jamajce urodził się zjawisko światowej utworzony styl życia reggae, i prawdziwy dom, z punktu widzenia kultury, muzyka reggae.

W 1968 roku, sukces the Reggae, Toots &

The Maytals (powyżej), wprowadził termin muzyczne reggae.

(zdjęcie: International Reggae Day).

Jakie są początki muzyki reggae?Reggae подпитывался ta kultura muzyczna jest bardzo bogata i jego wzrost odzwierciedla, w szczególności, wzrost wpływu селассие na Jamajkę miejskiego z lat sześćdziesiątych. Na muzycznym krajobrazie kraju przenika filozofię, perkusji i styl селассие, nawet z ich nazwy, podpis jednoznacznie obrazu, który był związany z muzyką reggae. 

Rytm reggae, który wygląda jak serce, a teksty jej piosenek, które mówią o miłości i odkupieniu naturalne życie, nadal fascynuje widzów na całym świecie. Reggae muzyka, co akcenty na drugi i czwarty cios, był soundtrack światowego ruchu „One Love”, pod kierownictwem król reggae, Bob Marley, i artyści, jak Jimmy Cliff, Peter Tosh, Dennis Brown i Toots & the Maytals, których wpisy i międzynarodowe wycieczki powiedzieli świecie muzyki reggae, kulturę jamajki, a „livity”, lub energii życiowej, rastafari. Dźwięki, mody vestimentaria, styl, taniec i język, charakterystyczne Jamajka w dalszym ciągu wpływać na kulturę światową, dzięki, śpiewacy, muzycy, artyści i tancerze, którzy mają ambasadorów dźwięku jamajski podróżują po świecie, roznosząc wieść „One Love” (miłość jest wspólny dla wszystkich), wykorzystując moc muzyki reggae.

Jak określić wartość muzyki reggae?

Jak i inne gatunki związane ze stylem życia, w tym hip-hop, folk czy jazz, reggae ma swój własny dźwięk, moda, taniec, język, filozofia, gotowanie, styl i postawa. W filozoficznej doktryny o miłości, wspólnym dla wszystkich, inspirowane na idei politycznej Marcus Garvey i popularny zakwaterowanie селассие, element, konstruktor światowego ruchu reggae. To jest coś, co wychodzi poza granice, i pokoleń. Można powiedzieć, że reggae był pierwszym, rytm naprawdę światowej, bo reggae muzyka cieszy się do odbiorców na całym świecie na długo przed rozpoczęciem dobie filmów i Internetu.

Osobowość i wartość marki Jamajka nierozerwalnie wiąże się z muzyki i kultury reggae. Reggae muzyka to ścieżka dźwiękowa wyspa i abonament na różne dźwięki Jamajki (Sounds of JamaicaTM). Jako główny element przemysłów kreatywnych Jamajki, które stanowią 4,8% PKB, muzyka jest jednym z najcenniejszych aktywów w kraju. Począwszy od lat sześćdziesiątych, przedsiębiorców, kreatywnych Jamajki, które są wyróżnione za innowacyjność i jego ogromnego potencjału pokonania, przyczyniły się do indywidualnie, wartość eksportu kraju. Ponadto, kreatywność, nadal pozostaje potężnym silnikiem włączyć i rozszerzenia praw i możliwości młodych ludzi i grup ludzi, na białym tle w gospodarce narodowej. Wartość gospodarczego, społecznego, kulturowego i ekologicznego muzyki Jamajki wzrosła znacznie, wartość marki, Jamajka i nadal daje pewien prestiż na arenie międzynarodowej.Z jakimi problemami musiał zmierzyć się w przypadku wszczęcia Międzynarodowy Dzień Reggae?

(Zdjęcie: International Reggae Day).

Jasne, że tworzenie święto reggae, w skali światowej, w ciągu 24 godzin, z kilku środków finansowych, zakłada pewne trudności. Na szczęście, Jamajka tworzenia różnych gatunkach muzycznych, które są atrakcyjne na całym świecie, ale cierpi na brak inwestycji w twórczość, to prawdopodobnie twój najcenniejszy kapitał i główną przewagę konkurencyjną. Jednym z naszych celów przy tworzeniu Międzynarodowy Dzień Reggae było umocnienie pozycji na Jamajce, w czym jest prawdziwe źródło kulturowe zjawisko w świecie, który zamienił reggae muzyka.

Podstawowe zadanie, zapisz to wzrok, problem przewlekłego niedoboru inwestycji w kapitał ludzki i twórcze kraju. Sektor kreatywny potrzebne są duże inwestycje venture capital i jak w tym kraju spada, że kapitał, to jest bardzo trudne do uzyskania, że sektor ten nie jest w stanie. Finansowanie kapitału podwyższonego ryzyka jest warunkiem koniecznym do rozwoju twórczej Jamajki i projektować i sprzedawać swoje aktywa reklam.

Jaka jest rola własności intelektualnej w produkcji festiwalu?

Własność intelektualna-to podstawa, na której buduje się wartość, gdy pomysły odbywają się być koncepcja, aby stać się rzeczywistością. Międzynarodowy Dzień Reggae był jednym z pierwszych marek, które dotarły do sektora przemysłów kreatywnych Jamajki. Nasze prawa na znak towarowy pozwalają nam zapewnić licencji dla potencjalnych zagranicznych partnerów, którzy są zainteresowani w organizacji 1 lipca, oficjalnych uroczystości Międzynarodowy Dzień Reggae, jako część światowej sieci święto reggae.

Międzynarodowy Dzień Reggae-to ostrze naszej inicjatywy, mającej na celu kształtować i wzmacniać przepisy dotyczące praw Jamajki, w szczególności w odniesieniu do zmiany, przedłużenia okresu ochrony praw autorskich, uznanie praw, wykonawcy prac, powstałe we współczesnej kinematografii, że za każdym razem, gdy zakrywa większe znaczenie w dzisiejszym świecie, w którym ludzie już nie słyszy, ale „muzyka”.