Pozdrowienia zbuntowany 2019: byliśmy na Festiwalu reggae ważniejsze, Jamajka

Pozdrowienia zbuntowany 2019: byliśmy na Festiwalu reggae ważniejsze, Jamajkadla szanownego reggae-kochanka, który zostanie wysłany na Jamajkę, gra w rzeczywistości obejmuje tylko dwa miesiące: styczeń lub luty. Luty-to kilka lat „reggae miesiąc”, który przejawia się w koncertach i wydarzeniach związanych z historią gatunku, w związku z miesiącem amerykańskiej czarnej historii. Ale w styczniu odbywa się największy jamajski festiwal muzyczny-Rebel Salute. 

Rebel Salute to faktycznie impreza Tony Ребеля, jednego z najbardziej znanych ямайцев singjay. Festiwal od samego początku skupiałeś się na działaniach świadomej muzyki „reggae”, dlatego w programie dominują artyści, związane z przechodzeniem korzeni reggae. Salut był początkowo przetrzymywany w Południowej jamajskiej prowincji Santa Isabel, a w 2014 roku przeniósł się do dzielnicy Ocho Rios i stał się dwudniową ucztę. Zdecydowaliśmy się pojechać na Jamajkę i sprawdzić nasze doświadczenie reggae w kraju festiwali.Poczucie, która przyzwyczaiła się do europejskich festiwali, wiele o zbuntowanej powitaniu może wydawać się szokujące początku. Na przykład, fakt, że lista artystów, które pojawiły się w internecie już za dwa tygodnie do imprezy, w SPECJALNEJ sekcji reszty festiwalu znika z dwometrowego ogrodzenia, a kolejność koncertów-w ostatniej chwili zagadka. Rebel Salute to jednak jakiś festiwal, a najlepiej całkowicie zanurzyć się w nim i uwolnić, pomijając jego oczekiwania. Zrobiłem to!

Dwa dni muzyki bez przerwy

Jest to piątek. Do tej pory nie zmienili na pełny sezon yamala, jesteśmy zmęczeni długim locie. Mieszamy pory dnia, ciało staje się szalony, i w chwilach dziwne, potrzebujemy snu, aby zaskoczyć nas z energią, nagła w środku nocy.Dwa dni muzyki bez przerwy Zastanawiamy się, jak możemy przeżyć te dwa dni prądu i dlatego zdecydowaliśmy się na nie przyjść bardzo szybko.Około 20: 00 piątek, weszliśmy w ogromny obszar plantacji. Kilkaset metrów przed nami, można zobaczyć scenę, na której już zaczęły się koncerty. Kiedy pojechaliśmy na głowicy, sprzedawcy stale zbliża się do nas, że oprócz jedzenia, duże gałęzie Ganja i akcesoria dla palących oferują nam… plastikowe krzesła. I wiedzą, co robią, bo takich „reggae Chair” – to zbawienie w dwudniowy Festiwal, który trwa noc i wcześnie rano.

Wspominaliśmy już, jak widać, obszar Rebel Salute: poniżej sceny znajduje się rozległy obszar, w którym działają fotografowie i dziennikarze, a następnie – w sektorze VIP miejsca, wygrodzony wysokiego ogrodzenia. Nie brzmi bardzo ładnie, ale w praktyce nie ma większego znaczenia dla uzyskania koncertów. Spędziliśmy czas na Festiwalu skrzyżowanie między scenami i regionu, mediów, część VIP, a na terenie Festiwalu, i kilka koncertów, które słyszeliśmy z daleka, pije gorącą zupę. 

70 artystów… jak widzisz to wszystko?

Program Rebel Salute mógł by być w stanie przeprowadzić bez problemów, kilka dużych europejskich festiwalach. Artyści zostały ogłoszone na początku stycznia, ale lista, zwłaszcza z punktu widzenia Europy, był oszałamiający: w ciągu dwóch dni, prawie 70 (tak, tak, siedemdziesiąt) artyści musieli działać. Wszystkie szczególne powody do radości były dla miłośników muzyki roots, ale również są potrzebne, sala do tańca, na wysokim poziomie.

Jeśli szczegółowo wszystkie show, które widzieliśmy w entumecer palce, i, najprawdopodobniej wybierzesz spać po pierwszych akapitów, więc skupmy się na tym, co pamiętamy.

70 artystów... jak widzisz to wszystko?Gdy zbliżył się do sceny, Dawn Penn znalazła nas z twojego sukcesu nieśmiertelny „Nie, nie, nie”. Kiedy skończył, mikrofon stał słup poety dębu mutabaruk, w ciągu dwóch dni, oświadczył, że wykonawcy i drażnił, zanim stracić głos.Kochamy korzenie, tak że uwielbiał oglądać pokaz Mighty Diamonds i Płacz Duszy (oba były tak parada hitów), być w doskonałej formie wokalny Mykala Rose, których koncerty zaczęły się od świtu. Niektóre występy były na tyle krótkie, że są one na tyle ostrożny, aby nie notarlos: jak Ken Booth i Horace Andy, oni zaśpiewali kilka Piosenek. Chciałbym więcej, ale skład był tak męczący, że kilka osób śpiewali w czasie nie dłuższym niż 20 minut. Warto zauważyć, koncert The Wailers, w trakcie której na scenie m. in Tyrone Downey z oryginalnego składu grupy z lat 70-tych. i Donald Kinsey, gitarzysta Zespołu, który bierze udział w nagraniu albumu „Equal Rights” Petera Tosha. Podczas koncertu, syn Peter, Andrew Tosh, wyskoczył nagle na scenę. 

Dokładniej, jak zwykle, był na monocyklu, i-sądząc po tym, miny-niespodzianki z muzyków-to nie było zgodne z ich występy.Weteran sala taneczna-to termin, zużyte, ale trudno znaleźć inny stosunkowo Yellowman. Artysta zerwał się na scenie, jak chłopak 20 lat, wydała żarty pieprzu, a także zaproponował scenariusz, Michigan, z którym spędziła wszystkie znane „choroby”, a następnie jego córka. Zaprawde, zaprezentowała swoją markę odzieży, który odziedziczył imię większego sukcesu deejaya, czyli”Zunguzunguzunguzen”. Koncert wspaniały i sympatyczny.Wielki koncert dał Lucano, że oddał część swojego czasu młodym artystom. Tradycja wsparcia początkujących artystów i wspólnych działań, tym nie mniej, wprowadzone do kultury muzyki z jamajki.W tym roku, mogliśmy zobaczyć debutantkę koffee ubiegłego roku, że w 2018 roku zagrał w Rebel Salute gość Cocoa Tea. W tym roku było go podczas koncertu zebrał się tłum. Koffee zagrała w „Burning”, „Raggamuffin” i postanowił „Toast”. Kilka dni później był już w Londynie. Aby dopingować ją cały czas.

Wielki festiwal stał się mistrzem-koncert. 

Tony Rebel zaśpiewał hit po przeboju freestyle owalu i dołączył do Мутабаруку na scenie.

Bardziej niż szeroko komentowany koncert, jednak występ królowej, która między utworami oświadczyła, że „nie oddaje cześć diabłu” i, mimo ŝe pokaz poza Jamajki, nadal mówić prawdę prosto w oczy. Były grupy, które występowały o prawa LGBT, szczególnie dla lesbijek, którzy zgwałcili jamajscy dziewczyn Ifriqyi. Jak ten tekst na festiwalu Мотты-zapewnij sobie.Kiedy scena wyszła, Leroy Smart stał się o wiele zabawniej, bo artysta-król Jamajki, sztuka chluby i niezwykłych kreacji-style & fashion w najlepszym momencie! Dla energii i umysłu nie zawsze jest риддим-grupa, ale miło było przynajmniej usłyszeć słynne „баллистическое do czynienia”na żywo.