Trochę historii reggae

Reggae to szeroki termin, obejmujący przeglądy stylów muzycznych, pochodzący z wyspiarskiego państwa, po 1960 roku. te typy to: SKA, reggae czujnik ( ang. korzenie reggae), rozmaz  i ruga, które wszystkie, jeden po drugim, niesamowity styl fale są zamachnął muzyki w latach 1960-tych i 1970-tych. Muzyka, style te zawierają ogólne rytm, który akcentuje drugorzędny atak. Reggae jednak oznacza inaczej dla wielu ludzi. Można traktować jako po prostu jeszcze jeden potężny taneczny rytm, ale w tym samym czasie, wiele z jego utworów ma wysoką polityczną barwę. Często kojarzy się z religia, wiarą, która opiera się częściowo na ćwiczeniach po powrocie do Afryki .

Jak to się zaczęło ?

Jak to się zaczęło ?Od momentu przyjazdu na arenie międzynarodowej po 1960 roku, reggae stał się niezwykle popularny na całym świecie. Jest on jednym z pierwszych prawdziwych międzynarodowych form muzycznych, i w swoim pochodzeniu i swojej atrakcyjności.

Zdaniem niektórych autorów ludowa (narodu) kultura i oryginalnej kultury Afrykańskiej. Inne uważa, że decydujący wpływ kultury angielskiej, biorąc pod uwagę, że Jamajka przez dziesięciolecia była angielską kolonią. Faktycznie, żaden z tych dwóch definicji nie możemy po prostu zrobić kultury zakorzenione w Afryce i jest to wpływ bardzo widoczne we wszystkich rodzajach sztuki ludowej, jednak, że afrykańskie wpływ przeszedł duże zmiany, z powodu kolonialnej niewoli i wpływy, które są europejskie, czyli Brytyjscy osadnicy.

Afrykański wpływ odzwierciedlenie w Afrykańskim kulcie przodków, obrzędy, którego wchodzi śpiewać i grać. Znacznie związane z kulty, otworzyć Sean i Renesansu, pierwszy jest szybszy, bardziej chrześcijańscy zwolennicy drugiego, a trzeci łączy oba te efekty. Szczególnie ważne z lat 60-tych 19. wieku. W tym okresie silny wpływ na chrześcijaństwo w formie pieśni kościelnych, w „Afrykańskiej” krótkie strofy powtarzają się na przemian, najczęściej w jeden głos, i jeszcze raz, a następnie powtórz to śpiew często towarzyszy silny rytm na bębnach. Ten sposób, aby śpiewać i grać, to będzie za późno.

Nowe melodie

Nowe-melodieMuzyka  zawsze w rytm melodii, Afryki i Europy. Muzyka często pierwszego rodzaju, Jamajka. Był przeciwko próby miejscowości rybitwy grup, kopię Europejskiej muzyki, muzyki lub gier, że europejczycy grają. Grupa, jako podstawy używali piosenki ludowe Jamajka. Zazwyczaj zamek, dwie gitary , Fasoli , flet i skrzypce .  W końcu 19. wieku było zrobione wyższe tempo migracji w krajach Ameryki Środkowej, wygląd broszury, Kuba , Panama i. Większość z tych emigrantów byli pokonać sezonowych robotników, którzy byli wtedy oto powrócił na Jamajkę, pozyskiwanie nowych wpływów kulturowych. Kuba geograficznie najbliższym sąsiadem w Jamajka i nie jest zaskakujące, że podstawowy rytm mięta podobny do Kubańska Rumba.

Istnieje jednak wyraźna różnica w muzyce, byłej Brytyjskiej i Łacińskiej kolonii. Podoba muzyka w byłych brytyjskich koloniach zazwyczaj opiera się na prawie i jest zgodny rytm i muzyka byłych hiszpańskich i portugalskich kolonii często i w pewnym sensie, bardziej afrykańskich. To wyjaśnia, Nowe-melodiereggae, więc ma znacznie więcej wspólnego z Kalipso, kompas punkty, choć Trynidad znacznie bardziej odległe w stosunku do Jamajce, na Kubie. Pochodzenia pomimo ich własne, był najpopularniejszą formą muzycznej w Jamajkę do 30 lat 20. wieku. Nawet dziś, co brałeś zachował swoją popularność, szczególnie na wsi. Grupy co brałeś częste gitara, flet, banjo, skrzypce, flet, Piccolo, Rumba oknie, klikając i niezawodność.